06 May

Erenköy Halı Yıkama

erenköy halı yıkamaGünümüzde halıları kendi kendine yıkayan insanların azlığının en önemli nedenlerinden birisi de halı yıkama şirketleridir. Erenköy halı yıkama şirketleri halıların yıkanma sürecinde etkin bir role sahiptir. Bu süreçte halıların mikroplardan arındırılarak daha yeni bir görünüme kavuşturulması hedefler arasında yer alır. Buna benzer olarak eski olmasına rağmen antika değerine sahip olan halıların temizlenmesi de hem hijyen açısından hem de halının daha yeni bir görünüme kavuşması açısından son derece önemlidir. Bu tip halılar için hem yıkama metotları hem de kullanılan yıkama sabunu ve deterjanı gibi maddeler açısından belirgin bir farkı olduğunu görmek zor değildir. Halıların çeşitli yerlerinde oluşan farklı yıpranmalar da halı yıkama fabrikaları tarafından tamiri ve onarımı mümkün olan durumlardır.

Ülkemizde özellikle büyük şehirlerde yaşayan insanlar bilirler ki halılar için yıkamaya zaman ayırmak sorun olabilir. Erenköy firmamız halıların zamanla kirlenmesi en alışıldık durumlardan birisidir. Halı yıkama fabrikaları zaman problemi olanlar için halıları çok kısa bir süre içinde temizlemektedir. 2 gün içerisinde halılar yıkanarak tekrar evlere kadar teslim edilmektedir. Halı yıkama fabrikalarında hizmet veren profesyonel yıkama personeli de halıların üst düzey bir temizlik işleminden geçirilmesini sağlayarak kullanıcılara etkin bir halı yıkama deneyimi elde etmenin yanında kaliteli ve sağlıklı bir yaşam alanı elde etmeleri için zemin hazırlayarak kullanıcılara modern ve ferah yaşam alanları sağlamaktadır.

Pek çok İstanbul Erenköy halı yıkama firması farklı tip ve modeldeki halılar için farklı yıkama metotları izlemektedir. Ev tipi endüstriyel dokuma yapılan halılar için yapılan yıkama metotları ile hassas ve yünlü halılar için yapılan yıkama metotları oldukça farklıdır. Endüstriyel halılar için yıkama esnasında halı yıkama makineleri kullanılabilir. Bu tip halıların makinelerle yıkanması sonucunda halılar daha etkili bir temizlikten geçirilir. Bunun yanı sıra yünlü halılar, antika ve ipek dokuma halıların yıkanmasında halılar için izlenen yıkama metodu el ile yıkamadır. Yani bu tip halıların yıkanması esnasında makinelerden kaçınılmaktadır. Bunun yerine klasik fırça ve sabun kullanılarak yıkama yapılmakta ve halının yıkamadan dolayı zarar görmesi engellenmektedir.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir